Rozárium Olomouc

Rozárium Olomouc
Přes čtyři a půl tisíce keřů růží, rozloha 3,5 hektaru, kvalitní zahradní architektura i jedinečný prostor pro odpočinek, grilování, svatby či další akce. To vše v sobě spojuje nedávno zrekonstruované olomoucké rozárium na třídě 17. listopadu. Založeno bylo již v roce 1972.
 
Růžová zahrada u centra Olomouce
Více než tisíc domácích i světových odrůd růží opečovávají zahradníci z Výstaviště Flora Olomouc v olomouckém rozáriu. Jde tak o druhé největší rozárium v České republice, jehož sbírka růží oficiálně nese označení Národní sbírka rostlin. Areál rozária tvoří celek s botanickou zahradu.

Nejvíce si návštěvu olomouckého rozária užijete v červnu, kdy je hlavní období kvetení růží. Po domluvě zde pořádáme i komentované prohlídky – rezervace na Infocentru rozária – telefon: 739 322 603.

 
Svatby v rozáriu
Pravá romantická svatba v záplavě tisíců růží opečovávaných profesionálními zahradníky. Celkovou atmosféru dotváří zrcadla vodních ploch a dřevěné molo. Kontakt pro nezávaznou poptávku: svatby@flora-ol.cz,
Více informací najdete zde /proklik na sekci Svatba na Floře/.
 
Grilování a občerstvení v rozáriu
Grilování na zahradě pod dohledem sousedů či na balkoně na pár metrech čtverečních Vás už omrzelo? V olomouckém, rozáriu je pro Vás připraven velký samoobslužný gril. Rezervace termínu na Infocentru rozária – telefon: 739 322 603. Stabilně zde během otevírací doby funguje i občerstvení Coffee Park. 

 
Vyznání růžím – výstava a festival v olomouckém rozáriu
Olomoucké rozárium je každý rok v červnu dějištěm jedinečného festivalu a výstavy Vyznání růžím. Ten je díky svému zaměření na růže jednou z největších akcí svého druhu v České republice.

 
Klenot zahradní architektury
Olomoucké rozárium patří od roku 1972 mezi významné objekty moderní zahradní architektury ve střední Evropě. Původní plány narýsoval architekt Emil Zavadil. Zvolil koncept přísně geometrických záhonů, které evokují plující ledové kry, z nichž vykvétají růže. 

Moderní prvky 21. století do olomouckého rozária vložil uznávaný zahradní architekt Zdeněk Sendler coby autor návrhu jeho velké rekonstrukce. Její první etapa byla dokončena v roce 2016. 

Rozárium Olomouc – otevírací doba:
 
duben – květen 9:00 – 18:00 (denně)
červen – srpen

9:00 – 19:00 (denně)

OTEVŘENO i ve státní svátky 5. a 6. 7. 2024

září 9:00 – 18:00 (denně)
říjen 9:00 - 17:00 (denně)
listopad – březen  8:00 – 15:00 (po - pá)
 
Vstup ze tř. 17. listopadu anebo přes botanickou zahradu, do níž se dostanete z Bezručových sadů.

O svátcích, v případě nepříznivého počasí a po dobu provádění nezbytných prací zavřeno - platí pro období od listopadu do března.

Od listopadu do března je otevřen pouze venkovní prostor botanické zahrady a rozária. Infocentrum je přes zimu zavřené.

Vstup se psem je zakázán.
Kontakt Rozárium Olomouc:
Jiří Malaska, vedoucí oddělení botanické zahrady a rozária
Tel: 585 225 566
Kontakt
  • Jiří Malaska vedoucí oddělení botanické zahrady a rozária +420 733 108 640

Zůstaňme v kontaktu

Nejaktuálnější příspěvky e-mailem